Imprezy plenerowe dla pracowników - jak zorganizować

Imprezy plenerowe dla pracowników to powszechny sposób integracji firmowej. Takie eventy mają zmotywować zatrudnionych oraz pokazać im, że pracodawca o nich dba. Zorganizowanie imprezy plenerowej może jednak okazać się trudne, dlatego każdy element powinien być dobrze zaplanowany. Jak zatem”rozgryźć” imprezę plenerową?
 

Imprezy plenerowe dla firm – budżet

 
Pierwszą, najważniejszą rzeczą, jaka pozwoli nam rozpocząć przygotowania do imprezy plenerowej, jest dokładne określenie budżetu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, ile pieniędzy przeznaczyć na wynajem lokalizacji, catering oraz wszystkie atrakcje. W przypadku każdego przedsięwzięcia należy mierzyć siły na zamiary. Ocena budżetu to już połowa sukcesu w kwestii organizacji eventów. 
 

Znajdź odpowiednią lokalizację

 
Określenie budżetu pozwoli nam wybrać odpowiednią lokalizację. Imprezy plenerowe dla firm mogą odbywać się na terenach ogródków różnych restauracji bądź w parkach (za zgodą władz miasta). Można także znaleźć idealne miejsce przy ośrodkach wypoczynkowych, na przykład poza miastem. Przy czym warto wtedy pamiętać o tym, że nie wszyscy pracownicy są zmotoryzowani. W takich sytuacjach z reguły trzeba jeszcze zadbać o to, aby każdy mógł dotrzeć na imprezę bez większych problemów. Jak widać imprezy plenerowe wymagają skupienia się na wielu czynnikach. Dlatego czasem warto skorzystać z usług agencji eventowych, na przykład Chilli Event, które doskonale wiedzą, jak przeprowadzić cały proces skutecznie, szybko i bezboleśnie.  
 

Określ jadłospis dla uczestników

 
Kolejna ważna kwestia to catering na imprezy plenerowe. Każde spotkanie integracyjne wymaga od organizatorów przygotowania menu. Dlatego warto przejrzeć oferty różnych firm cateringowych. Pamiętajmy o tym, że potrawy muszą być różnorodne. Wśród naszych pracowników mogą bowiem znaleźć się wegetarianie, weganie, osoby uczulone na gluten i pracownicy, którzy uwielbiają krwiste steki. Warto również przemyśleć, czy chcemy, aby na spotkaniu był alkohol. Eventy na wolnym powietrzu często są zależne od warunków atmosferycznych. Dlatego można poszukać firmy cateringowej z namiotem. To pozwoli zabezpieczyć jedzenie w przypadku deszczu. Organizatorzy powinni także pamiętać o koszach na śmieci, do których uczestnicy imprezy będą mogli wyrzucać jednorazowe naczynia. 
 

Imprezy plenerowe – atrakcje

 
Większość imprez plenerowych wymaga przygotowania ciekawych atrakcji. I tutaj warto zastanowić nad kilkoma rzeczami. Po pierwsze - czy będzie to spotkanie tylko pracowników, czy rodzinny piknik. Jeśli chcemy, aby w evencie wzięły udział dzieci zatrudnionych, to musimy przygotować specjalne atrakcje dla najmłodszych (to samo dotyczy również menu). Trochę inaczej będą wyglądały atrakcje w przypadku spotkania osób dorosłych. Obecnie możliwości jest dużo. Bardzo modne są warsztaty bębniarskie, konkursy grupowe (na przykład przeciąganie liny), dmuchana ścianka wspinaczkowa, bieg na orientację lub tor przeszkód. Przed podjęciem decyzji można zrobić ankietę wśród pracowników, co pozwoli ustalić, na co nasi podwładni mają ochotę.