Jak zorganizować świąteczny event?

Z całą pewnością organizacja świątecznej imprezy firmowej to jedno z przyjemniejszych zadań organizatorów firmowych eventów. Atmosfera związana ze Świętami Bożego Narodzenia do naszej agencji przychodzi zdecydowanie wcześniej, bo już na etapie jesiennego ofertowania eventów świątecznych. Czym organizator firmowego eventu świątecznego powinien się kierować podczas organizacji takiego przedsięwzięcia?

Najpierw musisz podjąć kilka decyzji:

  • Lokalizacja - gdzie chcesz zorganizować swój świąteczny event (przestrzeń firmowa, restauracja, sala hotelowa)
  • Charakter eventu - jaki charakter ma mieć Wasza firmowa Wigilia, czy chcesz zorganizować oficjalną kolację, czy może mniej oficjalny bankiet z występami artystów, a może świąteczny wyjazd dla pracowników z zimowymi atrakcjami?
  • Temat eventu – w natłoku częstych spotkań i wyjazdów biznesowych Klienci bardzo często decydują się na spotkania świąteczne w danym klimacie lub nawet temacie. Chętnie zaproponujemy kilka pozycji, tak abyś mógł wybrać coś co jest najbardziej odpowiednie dla Twojego zespołu
  • Atrakcje – zastanów się jaki rodzaj atrakcji będzie najciekawszy dla Twojego zespołu
  • Budżet - jaki budżet firma może przeznaczyć na to wydarzenie

Wybór miejsca, część firm organizuje spotkania świąteczne na swoim terenie. Podejmując taką decyzję, musimy zastanowić się nad przestrzenią, którą będzie trzeba wygospodarować na to wydarzenie.  Jest ona zależna od ilości osób, które będą uczestniczyć w Wigilii. Pamiętajmy, że za każdym razem możemy zaproponować naszym gościom profesjonalną scenę, z nagłośnieniem i oświetleniem. Muzyka świąteczna w tle lub ciekawe warsztaty związane ze świętami zawsze sprawią, że goście miło spędzą czas.

Jakie są plusy takiego rozwiązania? Nie trzeba wynajmować powierzchni do przeprowadzenia eventu, a to w przypadku dużych organizacji bywa sporą pozycją w kosztorysie. Dodatkowo w przypadku pracy zmianowej planując zmiany godzinę eventu możemy zaplanować aby jWigilia odbywała się w czasie zmiany zmian. 

Wśród naszych Klientów mamy również takich, którzy chętniej zapraszają swoich gości do restauracji, hoteli lub innych ciekawych przestrzeni w których można zorganizować świąteczne spotkanie firmowe. W takim przypadku mamy zazwyczaj dłuższy czas trwania spotkania, a sami Klienci przykładają więcej uwagi dodatkowym atrakcjom, które sprawią, że takie wyjście dla pracowników stanie się atrakcyjne.

W takich przypadkach w zależności od tego jaki charakter ma mieć przyjęcie często możemy również zaproponować część nieformalną. Koncerty artystów, dyskotekę czy też warsztaty rękodzieła świątecznego. Samą atrakcją może być również temat eventu, coraz więcej firm decyduje się na to aby odchodzić od tradycyjnej Wigilijnej kolacji i organizuje świąteczne spotkania ale pod różnymi tematami, które mogą będą wzbudzały zaciekawienie wśród gości.

Nasza świąteczna oferta jest bogata i z chęcią zaprezentujemy Państwu nasze pomysły i rozwiązania.

Zapraszamy do kontaku w sprawie naszej oferty świątecznej!