Odpowiednie miejsce na event firmowy

Jak wybrać miejsce na event firmowy?

Odpowiednia lokalizacja eventu to ważny element, który należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o organizacji imprezy. Dobrze wybrane miejsce to na pewno część sukcesu.

Na jakie zmienne należy zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji?

Na początku położenie geograficzne, oznacza to, że zaproszeni uczestnicy eventu powinni mieć zazwyczaj do pokonania w miarę równy odcinek drogi, aby dojechać na naszą imprezę. Zdarza się, że Klienci ze względu na dużą ilość eventów w swoich firmach decydują się na konkretny region Polski, wtedy rzecz jasna należy zbadać potrzeby Klienta i przygotować odpowiednią ofertę.

Istotnym elementem jest standard i infrastruktura hotelu, to czy pasuje do naszych potrzeb zarówno pod względem wielkości jak i dostępnych usług na terenie hotelu i w jego pobliżu.

Wielkość hotelu jest ważnym elementem doboru hotelu, hotel powinien być dobrany w taki sposób, aby z jednej strony nasi goście odczuwali pełen komfort pod względem zakwaterowania i ilości osób w pokoju, pamiętajmy jednak, że w zbyt dużych obiektach mniejsze grupy zginą w takim hotelu. Należy zbadać ilość i wielkość sal konferencyjnych i balowych, w których przyjdzie pracować zarówno nam jak i naszej grupie. I tu znowu, kształt i wielkość przestrzeni ma duże znaczenie przy wyborze lokalizacji. W zbyt małych i zbyt dużych pomieszczeniach nie pracuje się zbyt komfortowo.

Należy się zastanowić czy możemy wykorzystać okoliczne atrakcji turystyczne, aby nasi goście mogli z nich skorzystać. W niektórych przypadkach warto jest wykorzystać możliwości, jakie daje nam przyroda i okoliczna infrastruktura, aby uatrakcyjnić nasz event o regionalne akcenty.

Dobra i efektywna współpraca z hotelem, nasza agencja bardzo szanuje szybką i bezproblemową współpracę oraz elastyczność, która przy organizacji eventów bardzo często jest kluczowym elementem powodzenia eventu. Szybkość pracy hotelu, reakcja na bieżące potrzeby to są bardzo istotne elementy.

Wybór nowych lokalizacji, to zawsze jest pewne ryzyko, natomiast bez stałego poszerzania nowej bazy agencje eventowe nie mogłyby funkcjonować. Dlatego tak ważnym jest sprawdzenie nowego miejsca. Opinie gości to ważne źródło wiedzy na temat hoteli, to z nich możemy poznać opinie o czystości hotelu, jakości obsługi czy też o serwowanej kuchni. Wizja lokalna wykonana okiem oświadczonego event managera również przyniesie bardzo dużo informacji, które pomogą podjąć decyzję o tym, czy nowe miejsce jest godne naszej uwagi, czy niekoniecznie.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się niestandardowe miejsca organizacji eventów, to bardzo interesujący kierunek dla Klientów, którzy często organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia i szukają nowych przestrzeni, aby coś zmienić, uatrakcyjnić to, co już wszystkim gościom jest dobrze znane. Decydując się na taką przestrzeń pamiętajmy o bezpieczeństwie gości, to ono jest priorytetem w naszej pracy, natomiast możliwości aranżacji takich przestrzeni są ogromne, a my uwielbiamy pracować w takich miejscach.

Sprawdź naszą ofertę organizacji wyjazdów integracyjnych, imprez integracyjnych i imprez firmowych.