Najczęstsze błędy podczas organizowania imprezy dla pracowników

 

Impreza integracyjna ma być przyjemnością, dlatego tak ważne jest, by została dobrze zorganizowana. Co przez to rozumieć? Przede wszystkim musi być zgodna z oczekiwaniami uczestników i dopasowana do ich wieku, upodobań oraz…kondycji. Niestety zdarza się, że tego rodzaju spotkanie zamiast sukcesem okazuje się wydarzeniem, o którym wszyscy woleliby zapomnieć. Jakie są najczęstsze błędy organizatorów?

 

1. Powierzenie organizacji nieodpowiednim osobom

Organizacja imprez firmowych wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Jest to poważne wyzwanie logistyczne. Trzeba zaplanować noclegi, atrakcje, wyżywienie  dopilnować, by każdy uczestnik został o wydarzeniu poinformowany z odpowiednim wyprzedzeniem i zadbać o to, by termin imprezy był odpowiedni dla zainteresowanych osób. Między innymi dlatego warto pozostawić to zadanie profesjonalnym agencjom, takim jak Chilli Event. Fachowcy z doświadczeniem nie tylko zaproponują ciekawy scenariusz imprezy integracyjnej, ale też dopilnują wszystkich szczegółów związanych z organizacją samego wydarzenia oraz transportem uczestników.
 

2. Zły termin imprezy

Pracodawcy organizują imprezy integracyjne z myślą o tym, by frekwencja była jak największa i aby dzięki temu osoby zatrudnione w tej samej firmie, które nie mają ze sobą na co dzień zbyt dużego kontaktu, mogły się poznać.  Trudno jednak oczekiwać, że na spotkanie stawi się komplet zaproszonych uczestników, jeśli będzie ono się odbywać na przykład w czasie wakacji.
 

3. Niedopasowanie atrakcji do zespołu

Cóż z tego, że w modzie dotyczącej eventów firmowych są obecnie wypady survivalowe lub wymagające dobrej kondycji wypady w góry, skoro nie każdy lubi tego rodzaju atrakcje? Jedną z podstawowych zasad, jaką powinien wziąć pod uwagę organizator imprez firmowych, jest dopasowanie scenariusza do specyfiki grupy. Tak jak grupa pracowników 50+ raczej nie będzie dobrze bawić się na silent disco, tak i grupa młodych 20-30 letnich pracowników raczej nie będzie dobrze wspominać imprezy, na której główną atrakcją był występ kabaretu, który czasy największej popularności ma już dawno za sobą. 
 

4.  Wybór trudno dostępnego miejsca

Zdarza się, że weekendowe imprezy integracyjne firm są organizowane z dala od miejsca zamieszkania i w trudno dostępnych, oddalonych o dużych aglomeracji miejscach, przez co zaproszeni goście mogą mieć kłopot z dotarciem na miejsce. W Chilli Event mamy na to radę, zapewniając uczestnikom eventu transport zbiorowy. Jednym z często wybieranych pojazdów w takim przypadku jest autokar. W ten sposób dokładamy wszelkiej staranności, by kompleksowo zająć się dowiezieniem pracowników na miejsce zaplanowanej imprezy. 
 
 

5. Nieodpowiedni catering

Wyjazdy i imprezy integracyjne nieodzownie związane są z jedzeniem. Uczestnicy takich spotkań oczekują, że zostaną podjęci smacznymi potrawami i że jedzenia ani napojów po prostu nie zabraknie. Błędem jest oszczędzanie na cateringu, szczególnie jeśli impreza jest organizowana e eleganckim miejscu. To, co znajdzie się na stołach, ma ogromne znaczenie dla ogólnego wrażenia gości. Mając doświadczenie w branży, rekomendujemy naszym klientom sprawdzone miejsca i podpowiadamy, ile dań wybrać w zależności od liczby uczestników imprezy. Zawsze sprawdzamy wcześniej wybierane przez nas hotele czy też inne ciekawe przestrzenie/lokalizacje, więc nie ma obaw, że serwowane dania nie zasmakują uczestnikom imprezy.
 
Znając  najpopularniejsze błędy, łatwiej jest uniknąć wpadek przy organizacji imprezy integracyjnej. By całkiem je wyeliminować, warto organizację eventu powierzyć zaufanej agencji, jaką jest właśnie Chilli Event. Nasze doświadczenie i wiedza z pewnością przełoży się na zadowolenie pracowników!