Pikniki – bezpieczeństwo i dobra zabawa

Wiosna to pora roku, podczas której rozpoczyna się sezon imprez plenerowych. Dobrze wykorzystać ten czas na zorganizowanie pikniku. Każde dobrze przygotowane wydarzenie na świeżym powietrzu na długo pozostanie w pamięci uczestników. Co zrobić, aby pikniki firmowe oraz inne eventy były frajdą dla wszystkich zaproszonych osób? 

Piknik firmowy – jak zacząć organizację?

Organizowanie pikniku firmowego, warto zacząć od dokładnego określenia budżetu, jakim dysponujemy. To pozwoli nam na realizację założonego planu. Jeżeli ramowy program jest przygotowany, należy znaleźć idealne miejsce na imprezę. Możliwości jest wiele - większy ogródek przy restauracji, ośrodek rekreacyjny bądź specjalnie wyznaczone w tym celu miejsce w parku. 

Menu na piknikach firmowych

Kiedy określimy już miejsce planowanej imprezy plenerowej, musimy zająć się określeniem odpowiedniego menu. Szukając firmy cateringowej, sprawdźmy przede wszystkim, czy oferowane potrawy są zróżnicowane. Każdy bowiem lubi inne jedzenie, więc skupienie się tylko na jednym typie dań nie będzie odpowiadało wszystkim uczestnikom pikniku. W związku z tym warto brać pod uwagę preferencję zatrudnionych osób i postawić na różnorodność, serwując dania z grilla, sałatki czy desery. 

Zabezpieczenie terenu na piknik firmowy

Jeśli nasz piknik firmowy jest już prawie gotowy, to trzeba dołożyć wszelkich starań, aby impreza przebiegała bezpiecznie. Dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie terenów, a w szczególności agregatów prądotwórczych i innych urządzeń. Pamiętajmy także o dobrze wyposażonej apteczce pierwszej pomocy i zwróćmy uwagę na dostępność sanitariatów. 

Atrakcje na pikniku – liczą się niebanalne propozycje

Na imprezie plenerowej tego typu nie może zabraknąć również różnorodnych form rozrywki.  Atrakcje na piknik firmowy należy dobrać tak, aby pasowały do tematyki spotkania oraz wieku uczestników. Wszystko zatem zależy od tego, czy impreza ma być piknikiem rodzinnym, czy eventem skierowanym tylko dla pracowników. W przypadku obecności młodszych gości trzeba przygotować gry i zabawy również dla nich. Uśmiech na twarzach pociech zawsze wzbudzają dmuchane zjeżdżalnie, dmuchane zamki, karuzele  czy możliwość pomalowania ich twarzy przez doświadczone animatorki. 

Piknik firmowy – zleć przygotowanie agencji!

Zorganizowanie dopracowanego we wszystkich szczegółach eventu wymaga czasu i zorganizowania, dlatego też lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Decydując się na organizację pikniku z Chilli Event, możesz być pewny, że Twoja impreza zostanie odpowiednio zabezpieczona i wzbudzi zachwyt uczestników wybranym miejscem oraz zaproponowanymi piknikowymi atrakcjami czy wyśmienitym menu. Jako firma z kilkunastoletnim już doświadczeniem zrealizowaliśmy już wiele pikników dla zróżnicowanych grup. To pozwoliło na stworzenie gotowych scenariuszy imprez, które można modyfikować w zależności od potrzeb zamawiających. Wśród pomysłów na niezapomniane pikniki tematyczne znajdują się na przykład: piknik w klimacie PRL, piknik naukowy, amerykański, cyrkowy, indiański czy ekologiczny. 
Atutem agencji eventowych jest kompleksowa forma usług. Oznacza to, że firma organizująca wydarzenia plenerowe zadba o wszystkie aspekty, takie jak: catering, bezpieczeństwo, atrakcje, przygotowanie terenu, sprzątanie po zakończeniu pikniku. Nam nie pozostaje już nic innego, jak tylko się dobrze bawić.